Privāti sludinājumi - uzticami vai tomēr krāpnieki?

Pirms gadiem vairāk kā 10 mamma pārdeva savu mīļo Vidusjūras krāsas Toyota…Toreiz vēl biju maza un daudz no mašīnām nesapratu. Tomēr atceros, ka bija defekts, kuru viņa pircējiem smalki noklusēja. Taisnība - neviens jau arī nejautāja. Atnāca, apskatīja, acis iemirdzējās skaistās krāsas dēļ un viens divi - darījums noslēgts. Šo rakstu neesmu iecerējusi veidot kā publisku ģimenes grēksūdzi, tomēr šobrīd uz auto tirgu skatos ar zināmām aizdomām, sevišķi - privātiem sludinājumiem. Kāpēc gan pārdevējs auto pārdod - kaut kas ne tā? Ja jau paši izpušķpojam vai it kā nevainīgi noslēpjam, kāpēc lai tāpat nerīkotos citi?

Toreiz mamma izšķīrās par auto pārdošanu pēc servisa apmeklējuma. Viņa bija ievedusi auto nomainīt riepas, bet pēcāk izrādījās, ka nomainīts arī akumulators un vietā ielikts cits, kā arī citas jaunās detaļas aizstātas ar lietotām… Vēlāk dzirdēju, ka par šādiem atgadījumiem pie pilsētas vietējā servisa mehāniķa sūdzējās ne viens vien paziņa. Lai arī mūsu Toyota darbojās, tomēr nebija vairs tā, kā agrāk… Detaļu nomaiņa tika atklāta vismaz mēnesi pēc servisa - mazliet par vēlu, lai iesniegtu sūdzību. Tā mašīna nonāca pārdošanā. Ar šodienas skatienu vērtējot situāciju, jāatzīst, ka godprātīgāk būtu bijis par šo nepatīkamo situāciju tomēr pastāstīt arī pircējam.

Nevaru noliegt, ka mamma toreiz rīkojās nepareizi, tomēr tajos laikos drošu darījumu kultūra interneta vidē vēl nebija tik attīstīta un neviens to neuzraudzīja. Šobrīd Latvijā viens no inovatīvākajiem sludinājumu portāliem dalder.lv piedāvā nozīmīgus uzlabojumus gan uzņēmumu, gan privātu sludinājumu sadaļās. Šajā portālā pievienotas vairākas būtiskas funkcijas, kas pircējam sniedz augstāku drošības garantu par pārdevēja godprātīgumu. Un ja tādas būtu bijušas laikā, kad auto pārdeva mamma, visdrīzāk par nomainītām detaļām viņa tomēr neklusētu!

Dalder ir vienīgais sludinājumu portāls Latvijā, kurā pēc pirkuma veikšanas iespējams atstāt atsauksmes pie konkrētā pārdevēja profila. Un līdz ar to uz jautājumu, vai privāti sludinājumi ir uzticami vai tomēr maldinoši, atbildēt kļūst vienkāršāk. Vairāk par to, kā veiksmīgi iegādāties automašīnu un kā nekļūt par upuri krāpnieciskām auto pārdošanas shēmām pastāstīšu turpinājumā.

Izmeklētāja ādā

Šādus tādus piesardzības pasākumus iespējams veikt vēl pirms auto pirmreizējās apskates. Nolēmu nosaukt to par izmeklēšanas procesu. Tas nozīmē, ka gluži kā detektīvam jāievāc vairāk ziņas par savu lietu, šajā gadījumā - izvēlēto auto pārdevēju.

Dalder.lv šo procesu padara daudz vienkāršāku jau iepriekš minētās atsauksmju sadaļas dēļ. Tā pieejama kopējā tirgotāja profilā, kas pielīdzināms mini mājas lapai. Tajā ir arī citas sadaļas, piemēram, “Par mums” (šobrīd gan pieejama tikai uzņēmumiem), “Sludinājumi” (kur vienkopus var redzēt visus lietotāja sludinājumus) un “Kontakti”.

Pie lietotāja profila iespējams pievienot arī saites uz Facebook, Instagram, Linkedin, Pinterest un Twitter profiliem. Pateicoties tam, vēl pirms tikšanās iespējams gūt daudz dzīvāku priekšstatu par auto pārdevēju un ar kādu cilvēku būs darīšana. Tāpat katram profilam saglabājas sava vēsture. Un ja konkrētais pārdevējs jau iepriekš ir tirgojis auto, par to varēs lasīt atsauksmju sadaļā.

Tā kā ir privātpersonas, kurām auto pārdošana ir bizness, piemēram, uzpērkot lietotas automašīnas no Vācijas un pēcāk pārdodot tās Latvijā, atsauksmes var būt pat vairāk kā 10. Tas nenoliedzami sniedz diezgan drošu ieskatu tajā, kāda potenciāli varētu izvērsties sadarbība ar noteikto tirgotāju.

Šī atgriezeniskā saite ir tas, kas šobrīd pietrūkst visos pārējos sludinājumu portālos. Un ja pārdevējs ir uzsācis pārdot bojātas automašīnas, piemēram, tās pašas mašīnas no Vācijas, atsauksmju sadaļa noteikti neklusēs. Diemžēl ir diezgan daudz stāstu par labiem lietotiem auto no Vācijas, kas salūzt aiz pirmā pagrieziena.

Uzticies profesionāļiem

Lai arī no bērnības saistībā ar servisa darbiniekiem atmiņā nav palikusi tā labākā pieredze, tomēr tieši serviss ir tā vieta, kur doties, izšķiroties par auto iegādi. Tās laikā gan pircējs, gan auto pārdevējs varēs atrasties blakus automašīnai, sekojot līdzi pārbaudei, tā kā pa to laiku neviens detaļas samainīt nepaspēs!

Auto diagnostika ir pats svarīgākais punkts, lai pārliecinātos par to, vai izvēlētā mašīna nākotnē uzticami kalpos vai tomēr vēlāk atklāsies drūmas bojājumu aizkulises. Auto diagnostikas laikā tiek veikta gan auto vizuālā apskate, gan tā savienošana ar viedierīci, kas kodu veidā atspoguļo auto tehniskos bojājumus.

Pateicoties diagnostikai, iespējams prognozēt, cik ilgi automašīna kalpos, kuras detaļas tuvākajā laikā nolietosies un kādas būs remonta izmaksas. Bieži vien sludinājumā pārdošanas cena ir diezgan pievilcīga, tomēr ne vienmēr viss beidzas tikai ar maksājumu par pašu auto. Neveiksmīgāka pirkuma gadījumā vēlāk tam jāpieskaita remonta izmaksas. Un dažkārt tās pārsniedz pat auto iegādes vērtību.

Lai tā nenotiktu, ir vērts ieguldīt auto diagnostikā, jo tas ļaus pārliecināties par izvēlētā auto kvalitāti, nodrošinot daudzus patīkamus braucienus. Gadījumā, ja pārdevējs atsakās nogādāt auto uz apskati un vēlas izlīdzēties ar izietu tehnisko apskati, tas ir kā sarkanais karogs, kas skaidri apliecina, ka tālāk turpināt sadarbību ar noteikto pārdevēju nebūs prātīgi. Ja nav ko slēpt, profesionāla apskate nav jāatsaka.

Solīts makā nekrīt

Tāpat kā veicot jebkuru lielāku pirkumu, arī auto iegādes gadījumā vislabāk pieņemt uz zināšanām un izpratni balstītu lēmumu. Impulsīvas un emocionālas izvēles bieži vien retrospektīvā nākas nožēlot. Skaistiem vārdiem spēlēties māk daudzi, un mašīnu pievilcīgā āriene apmāna gluži kā daiļas, bet patiesībā bīstamas sievietes maigi zilās acis...

Der atcerēties, ka ne viss ir tā, kā izklausās vai izskatās. Un ja jau varam pārskatīties, uz ceļa nokritušu koka zaru noturot par čūsku, varam pārskatīties arī citās sfērās. Lai neuzķertos uz krāpnieciskiem auto pārdošanas piedāvājumiem, palīdzēt var profesionāli servisa meistari vai tādas specializētas mājaslapas kā dalder.lv, kas tirgū izceļas ar augstākiem drošības standartiem kā citi sludinājumu portāli.

Izvēlies pārbaudītu viedokli!

Ja esi jauna auto meklējumos vai vēlies pārdot veco, iesaku sākt ar reģistrēšanos dalder.lv. Ne vien sludinājumu ievietošana un savas mājaslapas izveide tajā ir bez maksas, bet kā jaunākās paaudzes portāls tas piedāvā modernākas funkcijas un vairāk domā par tā lietotāju. Mani patīkami iedrošina iespēja beidzot izmantot vietni, kurā ar sludinājumu viss nebeidzas. Atsauksmes to paceļ jaunā līmenī, vairāk pielīdzinot drošai tirgus platformai, kas, gribētos ticēt, patiesi darījumu nākotni auto sfērā darīs daudz drošāku.

Izvēloties savu auto, servisa mehāniķa uzticamais vērtējums un dalder.lv atrodamās atsauksmes ir galvenās mērauklas, kas palīdzēs pieņemt lēmumu, ņemot vērā pārbaudītu viedokli.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.