Audi apglabās oglekļa dioksīdu pazemē

Audi un Šveices firma Climeworks ir izstrādājuši unikālu iekārtu oglekļa dioksīda absorbēšanai no zemes atmosfēras. CO2 emisiju izraisītais siltumnīcas efekts pēdējos divdesmit gados ir nopietni satraucis zinātniekus, un šī iekārta nākotnē var palīdzēt atrisināt šo problēmu.

Sistēma ir unikāls absorbents - ķīmiska viela, kas var saistīt oglekļa dioksīda gāzveida formu ķīmiski neitrālā vielā. Pēc tam tiek ierosināts konteinerus ar šo vielu uzglabāt urbtos urbumos, kuru dziļums ir līdz 2000 metriem.


Rūpnīca tiks būvēta Islandē, kur sistēmas darbināšanai ir pieejami ģeotermālie avoti. Tādējādi būs iespējams sasniegt maksimālu sistēmas autonomiju un draudzīgumu videi.

Vēja un saules enerģiju var izmantot arī kā enerģijas avotu, tomēr tas var notikt nākotnē, kad iekārta pierāda tās efektivitāti. Šobrīd notiek pēdējais darba posms, pēc kura būs nepieciešams pārbaudīt instalāciju reālos apstākļos un apkopot nepieciešamos datus.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.